top of page

Více z akcí  

MČR  BO CMC 2022 Duchcov
30.9. - 2.10.2022 , IGP3

Belgica Blue Penny, 22.místo (A 76 - B 88- C 85)   
Po pár sezónách bez mistrovství belgičáků jsme se odhodlali a vyrazili jsme :-) Moje Chilli 🌶️ se mezi malinami úplně neztratila a dojem prý zanechala 😉 Závod jsme si užili naplno - bezchybná organizace, fajn spoluzávodníci a super podpora na místě!!! 😍
Startovní číslo 24 - sudé, první odkládat, blesklo mi hlavou, to jediné jsem nechtěla.. Hned v pátek večer nás čekala obrana, poslední dvojice na place.. Revíry super, vyštěkání lehce šikmé, taková Chillinky klasika..  zákusy parádní, jak útěk, tak přepad, lehce pozdní pouštění, ale skvělé hlídačky včetně nadmíry aktivity.. no a pak to začalo :-D Měla jsem co dělat, abych Chill na place ukočírovala :-D rozhodla se, že je na čase si vyměnit role.. štěkání a změny u odstupování figuranta, zadní doprovod byl opravdu doprovod figuranta i s kontrolou z jiných úhlů :-D přepad vyšel parádně, měla jsem vážně radost! Pouštění pár kroků od psa a na druhý povel... máme premiéru.. moc jsem se těšila na pouštěčky přes celej plac :-D Kontrolák vyšel krásně, na mokrém place Chill nazaváhala a dala do toho vše včetně trochy přemýšlení, takže super :-) pouštění ok, přepad a boj pěkné, pouštění na hraně druhého povelu.. Odstoupení před bočákem zase trochu rebelie, ale ustály jsme to! Ve finále krásných 86 bodů :-) Celkově super dojem, jen škoda těch spousty bodů za ovladatelnost :-( 
V sobotu nás čekala stopa - terén pěkná horská louka, spousta bylinek a lehký vítr.. Nic na co by Chill nebyla připravená, ale nervozita po poslední nepovedené stopě na MČR byla slušná :-(  Na prvním úseku jedno malé ověření, bohužel zrovna v místě předmětu, takže Chilli poprvé za svou kariéru neoznačila předmět :-( celou stopu Chill odešla poctivě, druhý lom s větším ověřením, jinak jen pár drobností.. zbylé dva předměty na výborně :-) Ufff.. kámen spadl :-D 76 bodů bez předmětu a došli jsme ;-)
Poslušnost v neděli v poledne, po dešti a Chill vyspinkaná doma do růžova :-) Poslušnost jsme si užili, poprvé jsme získali na dlouhodobém odložení za výborně!!! To je co říct, po tolika akcích :-D Na poslušnosti si s Chillinkou užívám každý moment, jsme tam spolu a baví nás to :-) Až se naučím házet aport, bude ještě lépe (přes metrovku na podruhé, přes áčko napotřetí!!!), kdo napoví, co se to s mými hody stalo?!? :-) 
Malé drobnosti se našli, poskakování u nohy, lehce šikmé přisednutí s aporty, položení na druhý povel.. odcházeli jsme velmi spokojené s 88i body :-)
Ne vždy to dopadne tak, jak člověk doufá, ale my to nevzdáváme a jedeme dál 😊 Chillinka je skvělej parťák a třeba si jednou sedne vše❤️❤️❤️
Moc děkuji všem, kteří pomáhají na tréninkách!!! 🍀
Děkuji rozhodčím za korektní a motivující posouzení, šlapačům za precizní práci, figurantům za bezpečné prověření a celému pořádajícímu týmu! 🐾

Video z poslušnosti
Video z obrany 
 

Fotky od Ivety Pejšové a momentky ze stopy od Ivči Gruberové :-)
 

MČR  FCI 2022 Česká Třebová
16.-18.6. , IGP3

Belgica Blue Penny bez pořadí, ale první pod čarou :-) 
(A 63 - B 91- C 86)   

Další závody s Chillinkou 🌶️ jsou za námi..  MČR IGP3 2022 v České Třebové byl náš osmý vrcholový závod.
Opět jsme s chlupaticí vyrazili do boje s těmi nejlepšími! Sláva vítězům!!! Jste nejlepší! 😊🏆👍
Bohužel tentokrát byl závod pro nás ne zcela povedený 😐
Stopa Chilli od začátku nezaujala a já tušila problém 😐 Naděje na lepší umístění se tedy rozplynuli po pár minutách na louce 😔 Začátek lehce podcenila a celkově pracovala bez jejího standardního drivu. Po cestě se několikrát zamotala a zase rozmotala, protože ty chutné zaječí bobky tam přeci nemohla nechat! od 2.druhého lomu šla téměř pořád s omotanou nohou a nakonec se ztratila na posledním lomu.. makaka, zcela samostatně hledala, ale vítr ji stále stahoval na opačnou stranu 😐 Po odpískání ještě než jsem stihla cokoli říct či ji stáhnout stopu nabrala a doběhla k předmětu 😆 Takže z jejího i tréninkového pohledu = stopa dokončena 🌶️😆❤️ Hodnoceno do posledního lomu- nedostatečně za 63 bodů. Máme holt další impulz do tréninků!
Rozhodli jsme se i tak si plac v rámci možností užít 😉 Pětiminutový trénink, půl hoďky oddech a hurá na poslušnost!
Poslušnost byla parádní 😊 Jen špatně hozený aport přes metrovku způsobil doteky a položení na vysílačce bylo na druhý povel 😆 91 bodů nám bylo odměnou za poctivé tréninky 😊 Měla jsem ohromnou radost nejvíce z aportu za Výborně a perfektních odkládaček, kde bylo chybkou jen lehce šikmé odložení :-)
Po půl hoďce odpočinku se šlo na obranu.. A ta se taky povedla!! 🙂 Bezzubka Chillinka dala všechny zákusy!! 😊 K tomu výborné makety, pěkné střežení i všechny zákroky 😊 Drobnosti se našli včetně poslední poustěčky na druhý povel a bodíky lítali.. celkem 86 bodů.
Jsem na Chillinku neskutečně pyšná! V pekelném vedru a během hárání předvedla na place parádní práci! 😊 Fyzicky vše zvládla nad očekávání dobře, zasloužilá maminka tří vrhů a stále je plná elánu! ❤️
Děkuji rozhodčím za korektní a milé posouzení a pánům figurantům za bezpečnou práci! Děkuji všem, co nám fandí! 😊
Děkuji všem, co pomáhají v tréninku, zejména Ivče a těm,co se nechají pravidelně Jan Kuncl i nepravidelně Vojta Filip, Milan Římek, Jiří Gigi Tupý  kousat 😆
Škoda jen minina diváků, nebyl to úplně kynologický svátek, kde potkáš známé, cos dlouho neviděl.. tak snad příště 😉
Děkuji za podporu Fitbreed!
Chillinku čeká pár dní odpočinku a potom se zase vrhneme na tréninky :-) tábory volají a MČR Belgických ovčáků se blíží! 

Fotky snad brzy.
Video z poslušnosti
Video z obrany 

CACIT Horní Bříza
25.-26.9.2021, IGP3

Belgica Blue Penny 17.místo /32
240 bodů (A 89 - B 77 - C 74)   

Závod, který nám úplně nevyšel ..
Poslušnost byla veselá a hravá, ale 3x stůj ve zkušebáku vážně není! Další bodíky nám odletěli s  volnějším držením aportu a položením na vysílačce na dodatečný povel 
Obrana začala parádními maketami a pěkným vyštěkáním s menší kulturní vložkou v podobě vrtulky u makety :-D  
Útěk i přepad byl pěkný, stejně tak pouštění a hlídačky,  ale jak už bývá u bezzubky Chillinky bohužel tradicí, jde do všeho jako blázen, nestihla se zakousnout na přepadu po zadním doprovodu a letěla dál  :-( Nikdy to ale nevzdává a tak bojovalo dál :-) Tentokrát měla premiéru a nepovedl se ani kontrolní výkon :-( Naštěstí je to holka chtivá a dravá a vždy jde hned do boje, ale vidět ji padat v té rychlosti není nic pěkného! Chillinka do toho dala vše, hlavně, že přežila ve zdraví . Děkuji pánům figurantům, že to zvládli!
V neděli na stopě nás čekal hezký terén, různorodá tráva,  díry, větrné vrtule.. terén přesně na to, aby se musela snažit a ukázat, že umí :-) Od začátku stopy byla veselá až moc, jeden lom s větším ověřením a jeden předmět s kocháním se po okolí. Jinak pracovala na extra happy náladu velmi slušně a přesně.
Ne zcela povedený závod.. Možná shoda náhod, já s nestandardním hlasem po nemoci, Chilli těsně před háráním (asi jsem jí neměla říkat, že pojede na rande :-), malá pauza mezi závody, některé podceněné cviky v tréninku.. možná prostě osud. Ačkoli se nám nedařilo dle představ, dal nám závod opět mnoho (více než ten povedený) a my se nevzdáváme a jedeme dál  na jaře se uvidíme na place! 
Děkuji všem, kdo pomáhají v tréninku a za podporu na místě Ivana Gruberová . Děkuji za skvělý závod Škubal týmu, za férové posuzování rozhodčím, figurantům za to, že se nechají kousat a kladečům za pěkné stopy.
Děkuji za podporu Fitbreed!


 

CACIT Dobříš
6.-8.8.2021, IGP3

Belgica Blue Penny 10.místo / 64 
271 bodů (A 95 - B 94 - C 82)   
Získán titul CACT a CACIT! :-)


Byla to jízda, kterou jsme si užili! Chillinka makala od začátku až do konce! 
Jsem šťastná, že je taková jaká je a děkuji všem, kteří mi s takovým bláznem pomáhají! 
Na závody jsme dorazili v dobré náladě, zvládli extra rychlý trénink na novém place - trošku hry, skokovku a vysílačku. Poslušnost jsme si vylosovali na pátek večer, Chilli poslušnost miluje, ale i tak jsem měla malé obavy, aby si při druhém nástupu na plac nemyslela, že je obrana.. Chillinka nezklamala! Poslušnost jsme si vážně užily, Chillinka makala a předvedla vše tak, jak umí! :-) Když jsem stála v maketě na odložení, měla jsem neskutečnou radost z vydařeného placu. Finální hodnocení rozhodčí, vyzvednutí radostné a přirozené práce, známka velmi dobrá, 94 bodů bylo mé nejvyšší hodnocení získané na vrcholovém závodě za poslušnost.
V sobotu nás čekala obrana! Krásné, těsné makety.. chybka na vyštěkání - větší vzdálenost a couvání tam a zpět (řešíme od jara, ale trvá to prostě déle..). Pěkný rychlý, razantní útěk, přepad i bezchybné hlídačky.. Bohužel opět utržení na přepadu při zadním doprovodu, ale okamžitý zákrok a jeli jsme dál. Velmi hezký kontrolák i přepad, hlídačky i boční doprovod. Zpacnaký přepad nás stal spoustu bodíků, ale i tak jsem měla z dobré známky a 82bodů upřímnou radost. Chillinka dělala vše, co umí a dala do toho maximum!
Stopička v neděli byla pohodová, na místě jsme byli včas, čas si krátili relaxem a opalovačkou na poledním slunci, na stopu jsme šli pěkný kus procházkou. Stopička byla na hezké trávě, v terénu velmi zajímavě rozložena.. Chillinka makala téměř bez chyby, s lehkým ověřením na prvním úseku a jednom lomu. Byla to parádní podívaná.. Odměna v podobě velmi dobré známky, krásným hodnocením a 95 bodů bylo odměnou.
Tento závod ukázal, že děláme věci správně a tréninky do sebe zapadají :-)
Díky všem, kdo pomáhají v tréninku, za podporu na místě Ivče a Jirkovi a v sobotu dokonce jako překvapení i fandění mamky s přítelem :-)
Děkujeme za podporu Fitbreed! 

 

MČR FCI všech plemen
2.-4.7.2021, Trnová, IGP3

Belgica Blue Penny 24.místo / 66
261 bodů (A 93 - B 81 - C 87)   


Pocity máme skvělé!! Stále je na čem pracovat, a to nás baví a žene kupředu 
Děkuji všem, kdo nás podporují a pomáhají v tréninku! 

Chilli na poslušnosti byla radostná a velmi motivovaná, bohužel dvě hrubé chyby (odložení vleže zůstala stát a na vysílačce neochotné položení na druhý povel) nás dostaly do známky dobré, ale celkově jsme si plac užili :-)
Chillinka je borec!  Na obraně si vykousala 87bodů. Chybky na vyštěkání a pomalejší pouštění.. Jinak paráda, obě jsme si to vážně užily!!! Tentokrát se povedly všechny zákusy :-)
Na stopičce Chilli předvedla svou standardní práci s chybkami lomech, malé ověření na prvním úseku a ověření na druhém a třetím lomu. Celkově paráda, je skvělé jen držet šňůru a vědět, že pes ví  :-)
Gratuluji všem zúčastněným a obrovské díky Škubal  týmu za bezchybný průběh akce!
Děkujeme za podporu Fitbreed!