Více z akcí  

MČR  FCI 2022 Česká Třebová
16.-18.6. , IGP3

Belgica Blue Penny bez pořadí, ale první pod čarou :-) 
(A 63 - B 91- C 86)   

Další závody s Chillinkou 🌶️ jsou za námi..  MČR IGP3 2022 v České Třebové byl náš osmý vrcholový závod.
Opět jsme s chlupaticí vyrazili do boje s těmi nejlepšími! Sláva vítězům!!! Jste nejlepší! 😊🏆👍
Bohužel tentokrát byl závod pro nás ne zcela povedený 😐
Stopa Chilli od začátku nezaujala a já tušila problém 😐 Naděje na lepší umístění se tedy rozplynuli po pár minutách na louce 😔 Začátek lehce podcenila a celkově pracovala bez jejího standardního drivu. Po cestě se několikrát zamotala a zase rozmotala, protože ty chutné zaječí bobky tam přeci nemohla nechat! od 2.druhého lomu šla téměř pořád s omotanou nohou a nakonec se ztratila na posledním lomu.. makaka, zcela samostatně hledala, ale vítr ji stále stahoval na opačnou stranu 😐 Po odpískání ještě než jsem stihla cokoli říct či ji stáhnout stopu nabrala a doběhla k předmětu 😆 Takže z jejího i tréninkového pohledu = stopa dokončena 🌶️😆❤️ Hodnoceno do posledního lomu- nedostatečně za 63 bodů. Máme holt další impulz do tréninků!
Rozhodli jsme se i tak si plac v rámci možností užít 😉 Pětiminutový trénink, půl hoďky oddech a hurá na poslušnost!
Poslušnost byla parádní 😊 Jen špatně hozený aport přes metrovku způsobil doteky a položení na vysílačce bylo na druhý povel 😆 91 bodů nám bylo odměnou za poctivé tréninky 😊 Měla jsem ohromnou radost nejvíce z aportu za Výborně a perfektních odkládaček, kde bylo chybkou jen lehce šikmé odložení :-)
Po půl hoďce odpočinku se šlo na obranu.. A ta se taky povedla!! 🙂 Bezzubka Chillinka dala všechny zákusy!! 😊 K tomu výborné makety, pěkné střežení i všechny zákroky 😊 Drobnosti se našli včetně poslední poustěčky na druhý povel a bodíky lítali.. celkem 86 bodů.
Jsem na Chillinku neskutečně pyšná! V pekelném vedru a během hárání předvedla na place parádní práci! 😊 Fyzicky vše zvládla nad očekávání dobře, zasloužilá maminka tří vrhů a stále je plná elánu! ❤️
Děkuji rozhodčím za korektní a milé posouzení a pánům figurantům za bezpečnou práci! Děkuji všem, co nám fandí! 😊
Děkuji všem, co pomáhají v tréninku, zejména Ivče a těm,co se nechají pravidelně Jan Kuncl i nepravidelně Vojta Filip, Milan Římek, Jiří Gigi Tupý  kousat 😆
Škoda jen minina diváků, nebyl to úplně kynologický svátek, kde potkáš známé, cos dlouho neviděl.. tak snad příště 😉
Děkuji za podporu Fitbreed!
Chillinku čeká pár dní odpočinku a potom se zase vrhneme na tréninky :-) tábory volají a MČR Belgických ovčáků se blíží! 

Fotky snad brzy.
Video z poslušnosti
Video z obrany 

CACIT Horní Bříza
25.-26.9.2021, IGP3

Belgica Blue Penny 17.místo /32
240 bodů (A 89 - B 77 - C 74)   

Závod, který nám úplně nevyšel ..
Poslušnost byla veselá a hravá, ale 3x stůj ve zkušebáku vážně není! Další bodíky nám odletěli s  volnějším držením aportu a položením na vysílačce na dodatečný povel 
Obrana začala parádními maketami a pěkným vyštěkáním s menší kulturní vložkou v podobě vrtulky u makety :-D  
Útěk i přepad byl pěkný, stejně tak pouštění a hlídačky,  ale jak už bývá u bezzubky Chillinky bohužel tradicí, jde do všeho jako blázen, nestihla se zakousnout na přepadu po zadním doprovodu a letěla dál  :-( Nikdy to ale nevzdává a tak bojovalo dál :-) Tentokrát měla premiéru a nepovedl se ani kontrolní výkon :-( Naštěstí je to holka chtivá a dravá a vždy jde hned do boje, ale vidět ji padat v té rychlosti není nic pěkného! Chillinka do toho dala vše, hlavně, že přežila ve zdraví . Děkuji pánům figurantům, že to zvládli!
V neděli na stopě nás čekal hezký terén, různorodá tráva,  díry, větrné vrtule.. terén přesně na to, aby se musela snažit a ukázat, že umí :-) Od začátku stopy byla veselá až moc, jeden lom s větším ověřením a jeden předmět s kocháním se po okolí. Jinak pracovala na extra happy náladu velmi slušně a přesně.
Ne zcela povedený závod.. Možná shoda náhod, já s nestandardním hlasem po nemoci, Chilli těsně před háráním (asi jsem jí neměla říkat, že pojede na rande :-), malá pauza mezi závody, některé podceněné cviky v tréninku.. možná prostě osud. Ačkoli se nám nedařilo dle představ, dal nám závod opět mnoho (více než ten povedený) a my se nevzdáváme a jedeme dál  na jaře se uvidíme na place! 
Děkuji všem, kdo pomáhají v tréninku a za podporu na místě Ivana Gruberová . Děkuji za skvělý závod Škubal týmu, za férové posuzování rozhodčím, figurantům za to, že se nechají kousat a kladečům za pěkné stopy.
Děkuji za podporu Fitbreed!


 

CACIT Dobříš
6.-8.8.2021, IGP3

Belgica Blue Penny 10.místo / 64 
271 bodů (A 95 - B 94 - C 82)   
Získán titul CACT a CACIT! :-)


Byla to jízda, kterou jsme si užili! Chillinka makala od začátku až do konce! 
Jsem šťastná, že je taková jaká je a děkuji všem, kteří mi s takovým bláznem pomáhají! 
Na závody jsme dorazili v dobré náladě, zvládli extra rychlý trénink na novém place - trošku hry, skokovku a vysílačku. Poslušnost jsme si vylosovali na pátek večer, Chilli poslušnost miluje, ale i tak jsem měla malé obavy, aby si při druhém nástupu na plac nemyslela, že je obrana.. Chillinka nezklamala! Poslušnost jsme si vážně užily, Chillinka makala a předvedla vše tak, jak umí! :-) Když jsem stála v maketě na odložení, měla jsem neskutečnou radost z vydařeného placu. Finální hodnocení rozhodčí, vyzvednutí radostné a přirozené práce, známka velmi dobrá, 94 bodů bylo mé nejvyšší hodnocení získané na vrcholovém závodě za poslušnost.
V sobotu nás čekala obrana! Krásné, těsné makety.. chybka na vyštěkání - větší vzdálenost a couvání tam a zpět (řešíme od jara, ale trvá to prostě déle..). Pěkný rychlý, razantní útěk, přepad i bezchybné hlídačky.. Bohužel opět utržení na přepadu při zadním doprovodu, ale okamžitý zákrok a jeli jsme dál. Velmi hezký kontrolák i přepad, hlídačky i boční doprovod. Zpacnaký přepad nás stal spoustu bodíků, ale i tak jsem měla z dobré známky a 82bodů upřímnou radost. Chillinka dělala vše, co umí a dala do toho maximum!
Stopička v neděli byla pohodová, na místě jsme byli včas, čas si krátili relaxem a opalovačkou na poledním slunci, na stopu jsme šli pěkný kus procházkou. Stopička byla na hezké trávě, v terénu velmi zajímavě rozložena.. Chillinka makala téměř bez chyby, s lehkým ověřením na prvním úseku a jednom lomu. Byla to parádní podívaná.. Odměna v podobě velmi dobré známky, krásným hodnocením a 95 bodů bylo odměnou.
Tento závod ukázal, že děláme věci správně a tréninky do sebe zapadají :-)
Díky všem, kdo pomáhají v tréninku, za podporu na místě Ivče a Jirkovi a v sobotu dokonce jako překvapení i fandění mamky s přítelem :-)
Děkujeme za podporu Fitbreed! 

 

MČR FCI všech plemen
2.-4.7.2021, Trnová, IGP3

Belgica Blue Penny 24.místo / 66
261 bodů (A 93 - B 81 - C 87)   


Pocity máme skvělé!! Stále je na čem pracovat, a to nás baví a žene kupředu 
Děkuji všem, kdo nás podporují a pomáhají v tréninku! 

Chilli na poslušnosti byla radostná a velmi motivovaná, bohužel dvě hrubé chyby (odložení vleže zůstala stát a na vysílačce neochotné položení na druhý povel) nás dostaly do známky dobré, ale celkově jsme si plac užili :-)
Chillinka je borec!  Na obraně si vykousala 87bodů. Chybky na vyštěkání a pomalejší pouštění.. Jinak paráda, obě jsme si to vážně užily!!! Tentokrát se povedly všechny zákusy :-)
Na stopičce Chilli předvedla svou standardní práci s chybkami lomech, malé ověření na prvním úseku a ověření na druhém a třetím lomu. Celkově paráda, je skvělé jen držet šňůru a vědět, že pes ví  :-)
Gratuluji všem zúčastněným a obrovské díky Škubal  týmu za bezchybný průběh akce!
Děkujeme za podporu Fitbreed!